Teslimat & İade

Teslimat ve İade

Teslimat Takibi

Sipariş formumuzda teslimat için izin verdiğimiz zaman, teslimatı gerçekleştirebileceğimiz zamana göre %100 oranında toleranslıdır.

Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren ile bağlantı kurulmaktadır.

Ziyaretçimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben gönderilen otomatik e-posta ile teyid edilmektedir.

Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşteri kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz sözkonusudur.

Teslimat Yöntemi
Teslimat yöntemi 2 çeşittir, elden kurye ile teslim ve kargo ile teslim şeklindedir. Ürünün elverişlik şartlarına göre, 2 yöntemden birini seçen kullanıcı. "Alışveriş Toplam Bedeline Göre" ücretlerden muaf tutulabilir. Bu bedel Yeni Damla Unlu Mamüller  tarafından belirlenir.

Teslimat Şartları

Siparişlerinizi web sitemiz üzerinden online olarak verebilirsiniz. Siparişleriniz, haftanın 6 günü 09:00-21:00 saatleri arasında sorunsuz olarak hazırlanarak adresine veya kargolara teslim edilir.


yenidamla.com web sitemizde yer alan ürünlerde paketleme stoklarından veya lojistik aksamalardan dolayı , seçtiğiniz ürünün kutusunda veya renginde değişiklik olabilir. Teslim edilecek ürünün, sizin seçtiğiniz ürün ile aynı kalitede ve değerde olacağından emin olabilirsiniz.

Düğün, Nişan, Toplantı vb. toplu sipariş teslimatlarında, ürünün imalat süreleri göz önüne alınarak sipariş verilmelidir. Her sipariş tarafımızca incelenip, uygun olmaması durumunda mail veya telefon yolu ile

müşteri ile irtibat kurulur, gerekir ise iptal edilebilir.

Siparişin , alıcı tarafından kabul edilmemesi durumunda sorumluluk müşteri aittir.

Online alışveriş sitemizdeki tüm ürünler mağazamız tarafından itina ile hazırlanarak satışa sunulmaktadır. Bütün ürünlerimiz aynı kalite ve servis anlayışı ile yerlerine teslim edilir.

Sipariş vermiş olduğunuz adreste eğer hiç kimse bulunmuyorsa veya adres bulunamıyorsa alıcı kişi ile bağlantı kurulmaktadır. Bu durumda teslimat gecikmeli olarak yapılacaktır. Bu durumda provizyonu alınmış olan siparişler iptal edilmez, geriye ödeme yapılmaz.

Ulaşım olanaklarının kısıtlı olduğu bölgelerde veya kötü hava koşullarında teslimat zamanı ve ücretinde zorunlu değişiklikler yapılabilir. Bazı özel kuruluşlarda ( Hastane, Orduevi , Okul gibi ) kuruluşun koymuş olduğu özel kurallar nedeni ile ürün alıcıya değil kurumdaki ilgili görevliye bırakılmaktadır. Bu durumdan dolayı sorumluluk müşteriye aittir.

Ürününüzün sorunsuz olarak iletilebilmesi için aşağıdaki unsurlara lütfen dikkat alınız.

Sipariş ile ilgili olarak belirtilen bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olması,

Gerektiğinde belirtilen telefon numarası ve e-mail adreslerinden bağlantı kurulabiliyor olması,

Aksi durumlarda firmamız eksik olan bilgilerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Yerlerinde bulunamayan alıcıların ürünleri evlerde yan komşu daireye veya apartman görevlisine, sitelerde güvenlik görevlilerine, iş yerlerinde bölüm arkadaşlarına, hastane ve otellerde ise resepsiyon görevlilerine, askeri hastanelerde ve kurumlarda nöbetçi subaylar veya erlere isim soyadı alınarak imza karşılığı teslim edilir.

Sevgililer günü, Anneler Günü, Öğretmenler Güünü gibi özel günlerde sipariş yoğunluğu nedeni ile saatli teslim yapılamamakta tüm teslimatlar gün içinde teslim edilmektedir.Böyle günlerde meydana gelebilecek saat farklılıklarını hoşgörü ile karşılayacağınızı umarız.

Sipariş iptallerinizi, imalat süreci tamamlanmadan yapmanız gerekmektedir.

Alışverişiniz esnasında meydana gelebilecek anlaşmazlıklar yalnız ürün bedeli ile sınırlıdır.


Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in Cayma Hakkı başlıklı 7.maddesi 4.fıkrası c bendine göre;
Tüketicinin istekleri veya açıkca onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
Ayrıca tüketicinin, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur.

Web sitemizden satın alıp kendinize veya bir başkasına göndermiş olduğunuz ürün/ürünlerin zarar gördüğünü, benzemediğini düşünüyorsanız ürünün teslimatı sırasında kargo görevlisinin yanında kontrol etmek kaydıyla,
eğer bozulmuş ve zarar görmüşse kargo yetkilisine tutanak tutturarak iade edebilirsiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini ürün/ürünleri sağlam ve eksiksiz olarak getirip teslim etiğinini kabul etmiş olursunuz.

Sitemizde bulunan pastalar kişi ve kişilere özel hazırlandığından dolayı özel pastalar olup sipariş verdiğiniz ürün/ürünlerden vazgeçmeniz durumunda normal ürünlerde siparişin teslim edileceği günün bir gün öncesi
saat sabah 10:00 a ; şeker hamuru ile kaplanmış veya figürlü,resimli,oyuncaklı ürünlerde ise 2 gün öncesi öğleden sonra saat 15:00 e kadar bildirdiğiniz taktirde siparişiniz iptal edilir.
Ayrıca yukarıdaki saatlere uyulmak kaydıyla istenildiği taktirde sipariş ileri bir tarihe alınabilir,iptal edilen siparişler kredi kartı veya havale ile yapılmışlarsa 7 gün içinde iadeleri yapılır.